[YORUM] Tek Ayağı Mezarda- Gece Avcısı Serisi by Jeaniene Frost


İlk kitapta çeşitli olaylardan dolayı üzücü bir şekilde sonlanıyor. Aşıklar 4 yıldır birbirlerinden ayrı. 4 yıl ayrı kalmak zorunda kalan çiftimiz ;ikinci kitabımız "Tek Ayağı Mezarda" da uzun soluklu bir ayrılık döneminden sonra ; bir araya gelmeleriyle maceraya kaldıkları yerden devam ediyor. Tabii ayrı kaldıkları süre boyunca Cat yaratıkları avlayan bir FBI biriminde çalışmaya başlıyor. Unutamadığı aşkı Bones'tan öğrendikleriyle de kendini epey bir geliştirmiş bizim kedicik.Cat, Liam Flannery denilen bir adamın evine gidiyor. Amacı işleri planladığı gibi giderse insan olmayan bu yaratığı tutuklayacaktı. Çünkü bu adamın evinde çalışanları onun öldürdüğünden şüpheleniyordu.Cat, Liam'ın bir vampir olduğunu biliyordu. Ama Cat Liam ile konuşmaya başladığı ilk anda onu işi bitirecekler listesine çoktan eklemişti bile. Hareketli geçen süreler boyunca Liam Cat'in vampir avcısı "Kızıl Melek" olduğunu anlamıştı. Cat; tam Liam'ı öldürecekken unutamadığı aşkı Bones'un yıllar önce batan bir geminin adını söylemesiyle durdu. Cat gemide yaşananları anlatınca Liam'ın aslında sevdiği adamı yüzyıllar önce vampire dönüştüren kişi olduğu ortaya çıktı. O sevdiği adamın en yakın arkadaşı Ian'dı. Cat Bones'a olan can borcu yüzünden Ian'ı serbest bıraktı. Böylece Bones'a can borcunu ödemiş olacaktı.

FBI 'da çalışmaya başladığından beri Cat'in bir yakın arkadaşı olmuştu. Güzel mi güzel Denise... Ve ekibinde değer verdiği birkaç insan arkadaşı. 
Denise en yakın arkadaşının yarı bir vampir olduğunu biliyordu. Ve çok seviyordu. Çünkü Cat ile Denise'in tanışması da bir vampir saldırısı sırasında Denise'i kurtarmasıyla gerçekleşmiştir. Denise bu süre içerisinde evlenir ve düğünde kimi görse beğenirsiniz. Tabii ki Bones oradadır. Tabii kediciğimiz Bones'ın neden orada olduğuna dair bir düşünceye kapılır.  Ama karşılaşmaları tamamen tesadüften ibarettir. Çünkü Denise'in kocası ile Bones arkadaştır. Cat panik içerisindedir. Çünkü sevdiği adamın ismini duymak bile onda kalıcı duygusallığa yol açmaktadır. Üstüne bir de FBI birimindeki herkese Bones'un öldüğünü söylemiştir. 

Bones bir daha Cat'i bırakmayacaktır. İkilinin ilişkisinin düzelmesi için Cat sevdiği adamla arasını düzeltmek zorundadır. Çünkü Ian Cat'i bularak onu süper bomba bir bebeğe dönüştürmeye çalışmaktadır. Artı Cat'in başına konulan bir ödül işleri içinden çıkılmaz hale getirmektedir.

Çeşitli olaylar ve maceranın tükenmediği bu kitapta Bones ve Cat'in tatlı atışmaları sizi gülümsetecek. Romantizm kokan sayfaları soluksuz çevireceksiniz.

 

No comments:

Powered by Blogger.