( HUSH HUSH ) Becca Fitzpatrick

Yazarın ilk kitap deneyimi olmasına karşılık çok yalın güzel yer yer sizi gülümseten anlatımlara sahip bir kitap serisi…  

Kitabı uzun zaman önce ilk çıktığı zamanlarda okudum. O yüzden hatırladıklarımı özet geçeceğim.   

Bu seri hiç bitmesin diye küçük küçük okuduğum bir seri. Resmen ne olduğunu, ve nasıl bittiğini anlayamadım ya ben.  Patch’i çok sevdim. Beni etkileyen bir diğer durum ise ; Nora’nın annesine olan sevgisi. Ama Patch’e olan aşkının daha ağır basması bize sevginin ve aşık olmanın ne kadar üstün duygular içerdiğini gösteriyor. O şapşal hareketleri gerektiği zaman ise; şapşallıktan eser kalmayan ciddi hallerine bittim, bittim. 


Nora’ya gelince; Nora güçlü bir kız ve korkusuz tavırları çok hoşuma gitti Ama  şu kendi başına hareket etmeleri beni benden aldı. Okurken kriz geçirdim. Duyduğu sevgiye hayran kaldım. Bu da benden geçerli not almasının nedenlerinden biri. Tabii ki, ikisi arasında olan sevgi bağı da onlara ısınmam için bir diğer nedenlerdendi.

 


Kitap bittiğinde benim yüzümdeki ifade aynen aşağıdaki gibiydi. Artık gerisini siz düşünün.

 

“Vee”, ah "Vee" ah! Sen ne şapşal bir kızsın öyle yahu! Vee kadar sıcak bir karakter daha olamazdı diye düşünüyorum.

Hem akıllı, hem sadık bir arkadaş, üstelik çokta komik. Çok takdir edilecek bir arkadaşlık var bu kitapta. Eğer hala okumadıysanız alın ve okuyun. Kesinlikle -Vee ve Nora’nın anlaşma şekline ve Patch'e bayılacaksınız. Bu kitapta ard arda gelen sürprizler bir  türlü  kesilmek bilmiyor.


Bu kitapta anlatılan unsurlar; aslında hayatımızın büyük bir bölümünü kapsayan çok önemli bir noktada kesişiyor. Güçlü kılan sebepler, yani değişmez olan sevgi çok güzel bir dilde ifade edilmiş. Okumayan arkadaşları düşünerek bu yazıyı üstü kapalı bir şekilde yazıyorum. Kesinlikle kitaplığınızda yer ayırmanız gereken bir eser olduğunu söylüyor, ve şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum.

No comments:

Powered by Blogger.