Aynı Yıldızın Altında / The Fault In Our Stars Film Yorumu by John Green
John Green. Ne denir ki bu adama şimdi? İnanılmaz bir adam. İnanılmaz bir yazar. Bu kitabın yeri benim için apayrı bir yere sahip. İnsan bu tür şeyleri yakından yaşamayınca ya da yakınlarından birinin yaşadığına tanık olmuyorsa durum çok farklı oluyor. Ben tanık olduğum için bu kitap ve film kalbimde çok özel bir yere sahip. Erkek yazarlardan pek okumasam da Stephen King , John Green ve birkaç ayrı yazar benim için sıklıkla takip ettiklerim arasında yer alan yazarlar arasındadır. Uzun zamandır düşünüyordum. Ve filmi izledikten sonra iki yorumu da yapmaya karar verdim.


İlk nereden başlasam. Bu kadar mükemmel bir eseri nasıl güzel yansıtmışlar hangi şekilde anlatacağıma karar veremedim. Allah'ım bir film bu kadar mı muhteşem çekilir. 

"Hazel ve  Gus" hayata tutunmaya çalışan iki genç. Her şeye rağmen birbirlerine güç vermeye çalışan iki ayrı ve aynı yüreğe sahip olan genç. 


O kadar çok beğendim ki filmi izlerken o kadar yaşadım ki... Kitapta okuduğum sahneler gözümün önünde canlandı. 
Oyuncular dikkatle seçilmişti.   ve   

bu kadar mı yetenekli olabilirler. Bu roller için biçilmiş kaftan onlar olmuş diyebilirim. Çok iyiydiler çok iyi. 👍 
Hazel'in babası Michael rolünde oynayan şahane aktörü zaten biliyorsunuz. True Blood dizisinin Sam'i .
Hazel'in annesi  Frannie rolündeki aktristimizi Benim adım Sam, Zor Baba 3, Jurassic Park ve Babalar Takımı filmlerinden hatırlıyoruz. 

Milla Goviç ve daha bir sürü takdire şayan oyuncu kadrosuyla benim notumu aldı. Beni benden aldı diyebilirim. Birebir aynı sahneler ve cümleler neredeyse hiç oynanmamış bile, demek ki bir kitap değiştirilmeden de filme uyarlanabiliyormuş. Filmi izlemeyen arkadaşlar için uzun uzun anlatmayacağım. Hayatınızda çok şey öğrenmenizi ve bir çok duyguyu yaşayabileceğiniz bir film olmuş. Filmin başından sonuna kadar o tadı , o duyguyu, o atmosferi hissedebiliyorsunuz. Duyan duymayan kalmasın bu filmi izleyin ama önce kitabı okuyun derim. Ve emin olun ki , kitabı okuduktan sonra bu filmi izlediğiniz zaman aynı etkiyi kesinlikle hissedeceksiniz. 
Söylenebilecek tek şey var o da "John Green" You're wonferfull man. 

                                Sevgiler Müjde   ✌

No comments:

Powered by Blogger.