Plaj Evi by Mary Alice Monroe (The Beach House )


Evin yolunu bulmanın romanı…
Etkileyici karakterleri ve duygusal dürüstlüğüyle bilinen Mary Alice Monroe, okuyucularını anneler ve kızları arasındaki hassas fakat sağlam bağları keşfeden harika bir hikayeyle buluşturuyor.
Caretta Rutledge, Güneyli köklerini ve ailevi sorunları arkasında bırakıp gidebileceğini düşünmüştü. Ama- tam da kendi hayatı savrulurken- annesinden gelen sıradışı bir rica, onu çocukluk yazlarını geçirdiği muhteşem manzaralı kasabaya geri getirir. Cara çok geçmeden plajdaki evini onarır, çoktan kaybolduğunu düşündüğü eski arkadaşlıklarını yeniden bulur. Adanın, kalbine dokunmasına izin verir ve bon a fide, yani “kaplumbağa hanımefendisi”, olur.
Fakat Cara hayatın en önemli derslerini ancak annesiyle barıştığında öğrenecektir:
Gerçek aşk fedakarlık ister…
Ailen her zaman senin yanındadır…
Geçmişin hataları, ne kadar büyük olursa olsun, affedilebilir…
Bu romanla caretta carettaların mucizevi dünyasıyla da tanışmış olacaksınız.
“…harika bir anlatım…insanın kalbine dokunan eşsiz bir hikaye.” 
Publishers Weekly
“Mary Alice Monroe’nun romanı adeta kendi kalbinden okuyucularının kalbine akıyor.”
Charleston Post&Courier
Sayfa Sayısı: 456
Baskı Yılı: 2012
Dili: Türkçe
Yayınevi: Maya KitapYorumum : İlk çıkış tarihi 2002 yılında olup 1 Mayıs  2006 yılında diğer ülkelere dağıtımı yapılan kitapta aile değerlerinizi yargılayacak ve bu kitabı okuduktan sonra sizi düşüncelere iten nedenler arayacaksınız. Şaşıracaksınız... Marry Alice Monroe kitapları hayata farklı bir değerle bakmanızı sağlayacak diyebilirim. Okumayan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum hemen başlayın hemen. Umarım diğer romanlarını da en kısa sürede okuyabiliriz. Herkese keyifli okumalar. 

No comments:

Powered by Blogger.